Z Wrocławiem w tle: Facebookowy profil literacki stworzony przez miejscowego przewodnika

Nie od dziś wiadomo, że fascynujące są miejsca znane nam z wielu kontekstów – zwłaszcza, gdy stanowią one tło dla porywających wydarzeń przedstawionych na kartach powieści. Niezależnie od tego, czy grają rolę w kryminałach, książkach sensacyjnych czy też utworach obyczajowych i historycznych, zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Na szczęście dla miłośników takiej formy poznawania miast powstał nowy profil na Facebooku – „Książki z Wrocławiem w tle”, za którym stoi wrocławski przewodnik, Jacek Myszkowski.

Założyciel tego unikalnego projektu, Jacek Myszkowski, oprowadza turystów po Wrocławiu zawodowo i jest wielbicielem literatury. Swoje zamiłowanie do tych dwóch dziedzin skumulował w jednym miejscu – profilu „Książki z Wrocławiem w tle” na Facebooku. Przedstawiając swoje działania tam napisał:

„Jestem profesjonalnym przewodnikiem, entuzjastą podróży, literatury i stolicy Dolnego Śląska. Ten profil to synonim moich pasji. Będziecie mogli tutaj odkryć opowieści łączące literaturę z Wrocławiem, jednak nie znajdziecie tu recenzji. Można się zastanawiać, czy można rozmawiać o książkach, nie oceniając ich? Tak, to jest możliwe.” – mówi Jacek Myszkowski.

Niebawem pojawi się kolejny wpis – jak informuje Myszkowski, będzie on dotyczył Rafała Tumskiego i jego książki „Rozewrzeć światłem”. Główny bohater dzieła (a razem z nim i czytelnicy) podąża śladami tajemniczego Zakonu Nolariuszy i ich skrywanego skarbu, ukrytego gdzieś we Wrocławiu.