Zamek Leśna Skała w Szczytnej – nowa atrakcja turystyczna

Prywatnie posiadaną, zabytkową twierdzą w Szczytnej, malowniczo zlokalizowaną w powiecie kłodzkim, jest Zamek Leśna Skała. Dopiero dwa lata temu otworzono go dla zwiedzających. Niezwykle szybko stał się on wielkim zainteresowaniem publiczności, przyciągając odwiedzających swoją bogatą historią i niepowtarzalnym krajobrazem.

Miniony rok przyniósł liczne wizyty tłumów ciekawych turystów, którzy chcieli osobiście doświadczyć uroku tego miejsca. Zamek, dumnie górujący na szczycie Szczytnik, przyciągał jak magnes. Jednakże, w bieżącym roku właściciele obiektu przewidują jeszcze większy napływ odwiedzających. Wielu turystów zdecydowało się na odłożenie planowanej wizyty w zamku na korzyść letniego wypoczynku nad wodą, ze względu na niespotykane upały.

Mimo to, Zamek Leśna Skała ma wiele do zaoferowania dla każdego poszukiwacza przygód i historycznych ciekawostek. Miejsce to rozpala wyobraźnię nie tylko swoją malowniczą lokalizacją, ale i intrygującą historią. Szczególnie fascynujący jest fakt, że podczas II wojny światowej, hitlerowcy wykorzystali ten zamek jako kryjówkę dla skarbów zdobytych podczas różnych akcji rabunkowych…