Planowana inwestycja w zachodniej części Wrocławia: nowy park handlowy na osiedlu Leśnica

W planach Dolnego Śląska, a konkretnie jego stolicy, znajduje się budowa nowego parku handlowego. Lokalizacja ta przewidziana jest na osiedlu Leśnica, położonym w zachodniej części miasta. Wybrano tę lokalizację ze względu na jej obecny stan – obszar dawnego Centrum Handlowego Leśnica, które nie jest już aktywne i popada w ruinę od wielu lat. Nowy park handlowy powstanie tuż obok istniejącego sklepu Lidl oraz przejazdu kolejowego.

Firma PKB Inwest Budowa z Ząbek pod Warszawą to inwestor, który planuje zrealizować projekt Park Handlowy Wrocław. Ta spółka specjalizuje się głównie w poszukiwaniu oraz nabywaniu gruntów pod inwestycje. Po zakupie działki, firma nadzoruje proces budowy obiektów handlowych przeznaczonych do wynajmu lub sprzedaży. W zależności od preferencji klienta, obiekty są oferowane do sprzedaży podczas realizacji inwestycji lub po jej zakończeniu dla docelowego inwestora. Dodatkowo, część zrealizowanych inwestycji utrzymywana jest w portfolio firmy.

W dniu 8 stycznia, inwestor czyli spółka PKB INWEST BUDOWA Ostwald M. P., złożyła wniosek do Urzędu Miasta we Wrocławiu o pozwolenie na budowę. Projekt zakłada wzniesienie dwóch budynków handlowo-usługowych w miejscu istniejącego obiektu tego typu, który zostanie wcześniej rozebrany. Budowa obejmie również drogi wewnętrzne, miejsca parkingowe, chodniki, dwa obszary terenowe, mur oporowy oraz instalacje wewnętrzne, w tym gazową. Ponadto, inwestycja przewiduje utworzenie infrastruktury towarzyszącej, takiej jak wiata na śmietniki i budynki techniczno-gospodarcze.