Wzrost ruchu pasażerskiego na Wrocławskim Porcie Lotniczym w maju – 21% więcej podróżnych niż rok temu

Majowy miesiąc okazał się niezwykle udany dla Wrocławskiego Portu Lotniczego, który obsłużył w tym czasie aż 416 tysięcy podróżnych. To oznacza, że odnotowano tu wzrost liczby pasażerów o ponad 21 procent w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Co więcej, ten imponujący wynik sprawił, że maj zasłużenie zaliczony został do pięciu najlepszych miesięcy w całej historii działalności tego portu.

Podczas analizy danych dotyczących kierunków podróży, okazało się, że największym uznaniem cieszyły się loty do Włoch. Taką trasę wybrało ponad 12 procent wszystkich pasażerów korzystających z usług portu we Wrocławiu. Szczególnie popularne okazały się połączenia do Mediolanu Bergamo oraz Bolonii.

Za Włochami, w rankingu najchętniej wybieranych miejsc docelowych, uplasowała się Hiszpania. Tego kierunku podróży podążał co dziesiąty pasażer korzystający z usług portu. Najwięcej osób decydowało się na podróż do Walencji lub Malagi.

Port Lotniczy we Wrocławiu odnotował również duże zainteresowanie czarterami do Turcji. W maju, na skorzystanie z oferty touroperatorów oferujących loty do Antalyi zdecydowało się ponad 30 tysięcy osób. To oznacza wzrost popularności tego kierunku o 18 procent w porównaniu do maja poprzedniego roku – informuje port lotniczy w swoim komunikacie.