Wybrani wykonawcy dla pierwszego odcinka nowej drogi ekspresowej S8 pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem

Znaczący postęp w projekcie budowy nowego 33-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 łączącej Wrocław z Kłodzkiem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma już pierwszych wykonawców tego kluczowego przedsięwzięcia. Zastanawiacie się, kiedy rozpoczną się prace i kiedy pierwsze samochody będą mogły korzystać z nowej drogi? Oto odpowiedź!

Aktualna droga krajowa nr 8 łącząca Wrocław z Kłodzkiem jest jednym z najbardziej niebezpiecznych szlaków na Dolnym Śląsku, co roku notując kilka ofiar śmiertelnych wypadków. Budowa drogi ekspresowej między tymi miastami ma przynieść znaczne ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa i szybkości podróży. Całość nowej trasy, liczącej 87 kilometrów, została podzielona na kilka segmentów budowlanych. Pierwszym z nich będzie odcinek od Wrocławia do Łagiewnik.

Ten niemal 33-kilometrowy odcinek został dalej podzielony na trzy mniejsze części:
Zaczyna się od Kobierzyc Północ i kończy na Kobierzycach Południe, gdzie rozpościera się na około 7,5 km. Następny segment, od Kobierzyc Południe do Jordanowa Śląskiego, ma długość około 13,8 km. Ostatnia część przechodzi przez Jordanów Śląski i kończy się na Łagiewnikach Zachód, rozciągając się na około 11,2 km.