Wrocławskie komunikacyjne powitanie ostatniego z Moderusów Gamma – nocna dostawa tramwajów

Na przełomie 24 i 25 czerwca, we Wrocławiu dotarł ostatni z zamówionych przez MPK modeli tramwajów Moderus Gamma. Dzięki temu, komunikacja miejska we Wrocławiu może poszczycić się kompletną flotą tych poznańskich tramwajów. Ich nowoczesność objawia się zarówno w niskiej podłodze i klimatyzacji, jak i w zaawansowanym systemie napędowego. Również dla motorniczych są one wygodne do prowadzenia. Ale nie oznacza to końca dostaw w nocy. Rozpoczęto bowiem już dostarczanie modeli Pesy z Bydgoszczy, wynikające z nowego kontraktu przetargowego.

MPK postanowiło uczcić przybycie ostatniej Gammy, zapraszając entuzjastów miejskiej komunikacji do zajezdni Borek na jej rozładunek. Choć odbywało się to nocą, zgromadziło spore grono osób, które skorzystały z tej niecodziennej okazji.

Podczas powitania ostatniej Gammy, które odbyło się przy aromatycznej kawie i słodkim poczęstunku, obecni wrocławianie mieli szansę na własne oczy zobaczyć, jak wygląda końcowa faza transportu nowych tramwajów do zajezdni. Ciekawostki na temat tramwaju opowiadała motornicza MPK, która zazwyczaj prowadzi Moderusy Gamma. Gorące przyjęcie ostatniej Gammy zakończyło się tuż przed wschodem słońca.

Nasze tramwaje Moderusy Gamma 2 to symbol nowoczesności, komfortu i ekologicznej komunikacji miejskiej. Ich regularne dostawy oraz wyprowadzanie na tory, to dla nas święto – mówi Witold Woźny, dyrektor MPK we Wrocławiu.