Wrocławski port lotniczy wprowadza bezpośrednie połączenie z Seulem i organizuje K-Weekend

Od 3 listopada br, Port Lotniczy Wrocław umożliwi bezpośrednie loty do stolicy Korei Południowej, Seulu. Z tej racji, na przełomie 28 i 29 października lotnisko zamierza urządzić wydarzenie K-Weekend, pełne atrakcji opartych na tradycji i kulturze koreańskiej, które będzie mogło przyciągnąć zarówno pasażerów, jak i mieszkańców Wrocławia.

Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław, podkreśla, że nowe połączenie z Seulem stanie się jednym z najważniejszych atutów wrocławskiego portu. Jest to reakcja na potrzeby mieszkańców Dolnego Śląska oraz inwestorów działających w tym regionie. Organizacja K-Weekend ma na celu przybliżyć koreańską kulturę lokalnej społeczności

Zaplanowane działania na K-Weekend rozpoczną się w sobotę o godzinie 11:00. Rozpoczęcie festiwalu zapewni Majesty Dance Team, która cieszy się popularnością w sieci YouTube (ponad 100 tysięcy subskrybentów). Grupa tańca zaprezentuje trzy układy w stylu k-pop, który zyskuje coraz większą popularność. Dodatkowo na głównej scenie zagości Hae-eo-hwa Korean Fan Dance Team, grupa specjalizująca się w tradycyjnym tańcu koreańskim. Dla fanów sportu lotnisko przewidziało pokaz taekwondo, który przeprowadzi Wrocławska Akademia Taekwon-do.