Decyzyjne wyzwanie dla mieszkańców Jagodna

Miejscowi z osiedla Jagodno, znani ze swojej cierpliwości wyobrażali sobie, że długo oczekiwana linia tramwajowa w końcu zostanie zbudowana, jednak teraz muszą zmierzyć się z faktem, że kolejne 10 lat minie, zanim ta infrastruktura stanie się rzeczywistością.

Wiadukt kolejowy nad ulicą Buforową ma być zbudowany przez Polskie Koleje Państwowe S.A. (PKP PLK). To rozwiązanie eliminuje problem krzyżowania się torów, co jest częstym źródłem komplikacji. Jednak trzy lata zajmie samo projektowanie tego wiaduktu, a następnie będzie potrzeba więcej czasu na pozyskanie finansów i przeprowadzenie budowy. Znajdujący się na skraju swojej cierpliwości miejscowi nie ukrywają swojego rozdrażnienia:

„Dziesięć lat? Do tego czasu możemy już tu nie być. To naprawdę długo. Jagodno to jedno z większych osiedli we Wrocławiu. Serce mi krwawi, kiedy myślę o młodych ludziach, którzy każdego dnia muszą stąd dojeżdżać do pracy oraz o młodych matkach z wózkami, gdyż nie każdy ma tu dostęp do samochodu.”

Jednak przedstawiciele władz miejskich dają mieszkańcom pewne zapewnienia. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Tomasza Sikorę z Urzędu Miasta, kwestia korków na drogach może ulec częściowej poprawie w tym czasie. – Jest już rozpoczęta budowa dedykowanego pasa dla autobusów, a w przyszłości planowane jest dodanie tam torów – mówi.