Wrocławski Biobank Uniwersytetu Medycznego zdobywa prestiżowe międzynarodowe uznanie i nagrody

Biobank prowadzony przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zasługuje na uznanie na międzynarodowej scenie naukowej. To miejsce, które nie tylko przechowuje, ale przede wszystkim tworzy, inicjuje i wspiera badania naukowe na najwyższym poziomie. Tak zapewnia Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Jest to miejsce, gdzie zgromadzony jest materiał biologiczny i wszelkie informacje z nim powiązane.

Europejskie Konsorcjum BBMRI-ERIC przyznało wrocławskiemu Biobankowi najwyższe wyróżnienie za spełnienie surowych jakościowych kryteriów. To prestiżowe uznanie potwierdza najwyższe standardy jakości, które Biobank UMW utrzymuje na globalnym rynku biobanków.

W 2019 roku, Biobank UMW stał się pierwszym polskim biobankiem posiadającym certyfikat jakości ISO 9001:2015. Następnie, w roku 2021, zdobył międzynarodową akredytację ISO 20387:2018. Te osiągnięcia zostały docenione podczas Europe Biobank Week odbywającego się w Wiedniu, gdzie instytucja otrzymała najwyższe laury.

Dr Agnieszka Matera-Witkiewicz, profesor UMW i kierująca Biobankiem UMW, została wybrana na wiceprezydentkę największego międzynarodowego towarzystwa biobanków. Jest to organizacja, która współpracuje z jedynym europejskim biobankiem infrastrukturalnym BBRMI-ERIC, co stanowi kolejny dowód na globalne uznanie dla jej pracy i Biobanku UMW.