Oszuści internetowi wyłudzili od dwóch kobiet z powiatu Trzebnickiego ponad 34 tys. zł

Bezprawne działania oszustów w świecie internetowym nadal są na porządku dziennym, mimo licznych ostrzeżeń i kampanii informacyjnych. Tym razem ich ofiarami padły dwie mieszkanki powiatu trzebnickiego, które na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiły swoje przedmioty do sprzedaży. Niestety, zamiast oczekiwanych wpływów finansowych, doświadczyły one brutalnego oszustwa.

Pierwsza z nieszczęsnych dam, próbując potwierdzić transakcję sprzedaży, zdecydowała się na podanie swojego numeru karty kredytowej po kliknięciu w link przesłany przez nabywcę. Wkrótce potem otrzymała telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako pracownik banku i poinformował ją o próbie wyłudzenia funduszy z jej konta. Kobieta, będąc pod wpływem stresu podczas rozmowy, zaaprobowała dwukrotnie prośby o autoryzację transakcji. Gdy połączenie zakończyło się i kobieta sprawdziła stan swojego konta, okazało się, że brakuje na nim ponad 19 tys. zł.

W tym samym dniu, do policji w Trzebnicach zgłosiła się kolejna mieszkanka powiatu z podobnym problemem. Jak twierdziła, również padła ofiarą skomplikowanego oszustwa i straciła 15 tys. zł. Co gorsza, oszuści próbowali nawet zdobyć na jej rachunku kredyt w kwocie aż 78 tys. zł, ale szczęśliwie nie odnieśli sukcesu w tej kwestii.