Otwarcie kąpielisk "Morskie Oko", "Królewiecka" i "Harcerska" na początek sezonu letniego

Z dniem 1 czerwca, kąpielisko “Morskie Oko” serdecznie witamy swoich gości. Jednakże, pytanie brzmi: kiedy pozostałe miejsca do kąpieli zostaną otwarte dla publiczności? Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław informuje, że zarządzane przez nich obiekty będą dostępne już od 22 czerwca.

Na przełomie wiosny i lata, doskonałym miejscem do relaksu jest teren otoczony wodą. Wraz z nadejściem wakacji, kąpieliska „Królewiecka” i „Harcerska” zostaną uroczyście otwarte. Obiekt zostały gruntownie przemienione i przygotowane na nadchodzący sezon. Będą one dostępne dla odwiedzających od 9:00 do 19:00. Na terenie obiektów, profesjonalni ratownicy będą sprawować opiekę nad gośćmi. Cieszymy się, że jak zawsze – wstęp na tereny kąpielisk będzie bezpłatny.

Z kolei miejsce, gdzie do tej pory funkcjonowało kąpielisko przy ulicy Jeziorowej w Pawłowicach we Wrocławiu, zostanie przekształcone w miejską plażę. Będzie obfitować w liczne atrakcje dla mieszkańców, które będą dostępne już w czerwcu, w tym deski SUP. Goście plaży będą mieli do dyspozycji 40 metrów linii brzegowej, miejsca do grillowania, nowe ławki oraz punkt pierwszej pomocy z dyżurującymi tam ratownikami.

Na koniec warto zaznaczyć, że na każdym z wymienionych wyżej terenów, w trakcie godzin otwarcia, będzie obecny ratownik. Dodatkowo, zostaną udostępnione przenośne toalety, umywalki i mniejsze elementy infrastruktury. Przez cały sezon kąpielowy, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław będzie monitorowało jakość wody.