Wrocław: Wprowadzenie nowego etapu TORYwolucji przynosi zmiany w ruchu tramwajowym

Wrocławskie tramwaje wchodzą w kolejny etap projektu, znany jako TORYwolucja, który wprowadza szereg istotnych zmian w funkcjonowaniu sieci tramwajowej w mieście. Użytkownicy komunikacji miejskiej powinni przygotować się na utrudnienia, które mogą wystąpić głównie na ulicach Kazimierza Wielkiego i Szczytnickiej. Zmienią się rozkłady jazdy, a od soboty 22 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w trasach dwunastu linii tramwajowych.

Równocześnie z tą reorganizacją, dwie linie zostaną tymczasowo zawieszone. Mieszkańcy Wrocławia będą mieli do dyspozycji jedną linię tramwajową zastępczą oraz jedną autobusową. Trudności będą wynikać z planowanych prac remontowych na trzech torowiskach, ale podróżowanie będzie ułatwione dzięki otwarciu tras przez ulicę Pomorską i plac Staszica. Witold Woźny, prezes MPK, zwrócił się do mieszkańców Wrocławia za pośrednictwem Radia Wrocław: „Trudny moment, ale musimy to wszystko przetrwać, aby ta infrastruktura torowa była coraz lepsza”.

Prace remontowe będą prowadzone na ulicach Szczytnickiej, Powstańców Śląskich oraz Kazimierza Wielkiego na odcinku między skrzyżowaniami z ulicami Szewską i Widok. W czasie trwania prac na tej ostatniej ulicy, tramwaje będą mogły jedynie przejeżdżać przez ulicę Kazimierza Wielkiego, poruszając się od placu Teatralnego do Szewskiej, oraz skręcać w ulicę Szewską z Kazimierza Wielkiego, jadąc od strony placu Dominikańskiego.

W związku z tymi pracami, linie tramwajowe nr 3, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 13, 14, 17 i 18 będą przejeżdżać zmienionymi trasami. Dodatkowo, podczas wakacji linia tramwajowa numer 72 będzie kursować na trasie między Leśnicą a Biskupinem. Z kolei z ulicy Świdnickiej na Krzyki co siedem minut będzie kursować autobus przegubowy pod numerem 702.