Wrocław: Start sprzedaży wejściówek na debiut spektaklu "Czyż nie dobija się koni?"

Pierwsze bilety na spektakl „Czyż nie dobija się koni?” w reżyserii Radosława Rychcika są już dostępne. Przedstawienie, które opiera się na popularnej powieści autorstwa Horace’a McCoya, zostanie zaprezentowane 24 listopada na scenie Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu.

Akcja dramatu umiejscowiona jest w latach 30-tych XX wieku na terenie Stanów Zjednoczonych. Scenariusz skupia się na osobach dotkniętych skutkami kryzysu ekonomicznego, którzy uczestniczą w konkursie tanecznym, mając na celu zdobycie głównej nagrody – dużej kwoty pieniędzy. To poruszająca historia o biedzie, walce z głodem, chęci zdobycia pieniędzy i desperackiej walce o przetrwanie. Jest też narracją o determinacji, marzeniach, nadziei i wytrzymałości.

Historia ta mówi nie tylko o złudzeniach oraz ich utracie, ale także pokazuje jak łamie się człowiek i jak trudno jest poskładać go na nowo.

Postacie z tego dramatu są odpowiednikami bohaterów znanej książki reportażowej Jessica Bruder „Nomadland”. Po kryzysie finansowym z lat 2007-2009, te postacie decydują się na nomadyczny tryb życia, podróżując po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu sezonowej pracy. Zmuszeni są sprzedawać swoje domy, które nie są już w stanie utrzymać, przesiadają się do kamperów, przyczep czy vanów i ruszają w drogę. Wielki Kryzys z lat 1929-39 i wspomniany kryzys finansowy z lat 2007-2009 prowokują ludzi do podobnych działań. Są oni gotowi na wszystko, by realizować swoje marzenia. Są gotowi na wszystko, bo toczy się walka o przetrwanie.