Planowane strefy płatnego parkowania na wrocławskich osiedlach Huby i Tarnogaj

ZDiUM ma zamiar wprowadzić strefy płatnego parkowania na dwóch osiedlach miasta, Tarnogaju i Hubach. Te rejony są ostatnimi zaplanowanymi na ten rok, które mają otrzymać opłatę za miejsca parkingowe. Jak wyjaśnia Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy ZDiUM, proces ten zostanie podzielony na dwa etapy.

Nadchodzące prace mają potrwać dwa miesiące podczas których planowane jest wykonanie oznakowania poziomych na ulicach, instalacja znaków pionowych oraz ustawienie parkomatów. Cały proces ma być przeprowadzony w sposób niezakłócający codziennego życia mieszkańców osiedli.

Planowany wynik tego projektu to utworzenie 800 płatnych miejsc parkingowych oraz 31 parkomatów na osiedlu Huby. Dla Tarnogaja planowane jest przygotowanie 600 miejsc parkingowych z 34 parkomatami. Uruchomienie tych stref jest zaplanowane jeszcze na bieżący rok. Jak dodaje Jankowski, stworzenie płatnych stref w tych obszarach jest rezultatem starań rad osiedli, które wnioskowały o takie zmiany.

Najbardziej skomplikowanym elementem tych prac jest wykonanie oznakowania poziomego na ulicach, które wymaga czasowego usunięcia pojazdów. Z myślą o minimalizacji niedogodności dla mieszkańców, akcja malowania zostanie zorganizowana tak, aby kierowcy mogli przenieść swoje samochody na drugą stronę ulicy. Pozwoli to na efektywne wykonanie oznakowań na jezdni i uniknięcie konieczności odholowywania pojazdów.

Koszt utworzenia strefy płatnego parkowania na osiedlu Huby wynosi ponad milion złotych. Dla Tarnogaja przewidywany koszt przekracza 1,7 miliona złotych.