Wrocław ponownie gospodarzem wydarzenia bokserskiego: walka o mistrzostwo w najważniejszej kategorii wagowej

Wrocław, po 12 latach przerwy, ponownie stanie się areną walki o mistrzostwo w najważniejszej kategorii wagowej. Jest to wydarzenie o tyle ciekawe, że ostatnia taka walka również odbyła się na wrocławskim stadionie. Przywołuje to na myśl wrzesień 2011 roku, kiedy to Witalij Kliczko bronił pas mistrza wagi ciężkiej przeciwko Tomaszowi Adamkowi. Walka zakończyła się technicznym nokautem na korzyść Kliczki w dziesiątej rundzie. Obecne starcie przyciągnęło ponad 40 000 widzów, którzy śledzili rywalizację o tytuł federacji WBC.

W sierpniu bokserzy powalczą jednak o nie jedno, ale aż trzy mistrzowskie pasy, reprezentujące federacje WBO, IBF oraz WBA. Wydarzenie to organizowane jest przez K2 Promotions, należące do braci Kliczków, we współpracy z Knockout Promotions oraz Skill Challenge Promotions.

W głównym starciu wieczoru zmierzą się Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) pochodzący z Ukrainy oraz Daniel Dubois (19-1, 18 KO) reprezentujący Wielką Brytanię. Będą oni rywalizować o pasy czterech federacji jednocześnie.

Obecnym mistrzem i faworytem do zwycięstwa jest Usyk, który zdobył tytuł pokonując rodaka Duboisa, Anthonego Joshuę podczas walki w Londynie w 2021 roku. Sędziowie jednogłośnie przyznali mu zwycięstwo. Nowy rywal Usyka jest od niego młodszy o 11 lat i deklaruje, że przyniesie niespodziankę dla fanów boksu.