Spontaniczne koncerty orkiestry duńskiej ożywiają Rynek we Wrocławiu

Ożywienie na Rynku we Wrocławiu trwa od 3 do 7 lipca, każdego dnia około godziny 17.00, kiedy to przechodzący obok pręgierza muzykanci z Danii, w eleganckich mundurach, wykonują utwory muzyczne, na które tłumy przechodniów reagują gromkimi brawami. W repertuarze orkiestry są zarówno szlagiery, jak i muzyka marszowa czy klasyka – warto poświęcić im chwilę uwagi.

Początek popołudnia na Rynku we Wrocławiu jest spokojny. Niespodziewanie jednak nagle rozbrzmiewają rytmy „pam, pam, parara, pam, pam”. Muzyka płynie z placu Solnego i przyciąga wzrok licznie zgromadzonych tam ludzi. Po kilku chwilach nadszedł czas na orkiestrę – a nie jest to bynajmniej zwyczajny zespół.

Muzycy noszą uroczyste uniformy w kolorach czerwonym i niebieskim. Na ich głowach widnieją wojskowe czapki, a w dłoniach trzymają instrumenty muzyczne. Grupą kieruje dyrygent, który z pasją wyznacza rytm za pomocą zamaszystych gestów ręki.

Niebawem orkiestra robi krótką przerwę, pozwalając mieszkańcom Wrocławia i turystom na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Kiedy ruszają dalej, tłumy podążają za nimi.

Orkiestra oraz tłum osób razem tworzą wyjątkową atmosferę na Rynku, poruszając się w rytm marszowych szlagierów. Przy pręgierzu robią kolejny dłuższy postój.