Wrocław pobił rekord najdroższych miejsc parkingowych

Stawki za parkowanie we Wrocławiu są jednymi z najdroższych w całej Polsce. Dlaczego tak jest? Wielu mieszkańców miasta wolałoby, aby ceny te nieco spadły. Niestety na ten moment się na to nie zapowiada.

Stawki za parkowanie we Wrocławiu

To, ile zapłacimy za parkowanie, może się różnić w zależności od podstrefy, w jakiej się znajdujemy. Nie da się więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje parkowanie we Wrocławiu. Nie oznacza to jednak, że nie da się wprowadzić pewnych uogólnień.

Jedna ze stref parkowania zakłada zapłatę 7 złotych za pierwszą godzinę. Za drugą zapłacimy już o 30 groszy więcej, a za kolejną o 70 groszy więcej. Kolejna strefa zakłada 5 zł za pierwszą godzinę a za drugą i trzecią kolejno 5,20 zł i 5,50 złotych. Ostatnia stawka zaczyna się od 3 zł przy 3,10 i 3,30 zł za drugą i trzecią godzinę. W każdym z tych przypadków kolejne godziny są w tej samie cenie, co pierwsza,

Można wykupić abonament

Zdarza się, że dochodzi do spięć między mieszkańcami stolicy Dolnego Śląska a przyjezdnymi. Wrocławianie czasem skarżą się, że przyjezdni zabierają im miejsca do parkowania. Jest jednak dla nich dobra wiadomość, bo istnieje możliwość wykupienia abonamentu. Dzięki temu można w ekonomiczny sposób korzystać z określonych miejsc parkingowych.