Wiemy już, kto zagra w finale WOŚP

Dzień finału WOŚP 2023 wyznaczono na 29 stycznia (niedziela). W związku z tym na głównej scenie wrocławskiego rynku odbędą się koncerty. Muzyką rozbrzmiewać będzie także Stary Klasztor.

Koncerty zaczną się o godzinie 13.00. Pierwszym z nich będzie występ chóru IPS International Choir, do którego należy 40 dzieci różnego pochodzenia. Zaraz po chórze usłyszymy indyjski zespół ludowy Shamla Kalbelia Sapera Group.

Jaki cel w tym roku?

Każdego roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma jakiś konkretny cel. Najczęściej są one ściśle związane z problemami medycznymi. Tym razem chorobą, z którą fundacja Jurka Owsiaka stara się walczyć, jest sepsa.

Sepsa jest zespołem objawów, który stwarza bezpośrednie zagrożenia dla ludzkiego zdrowia oraz życia. Nazywana też posocznicą choroba może powodować niewydolność wielonarządową, które bardzo łatwo prowadzi do zgonu.

Jest też coś dla mniejszych i większych dzieci

Koncerty to nie wszystko, co zaplanowano na ten dzień. Oprócz doznań muzycznych będzie można też cieszyć się rozrywką, jaką oferuje wesołe miasteczko. To atrakcja, w której pomyślano szczególnie o najmłodszych, ale przecież nie tylko oni lubią pojeździć na karuzeli.