Miasto się nie poddaje. Kopciuchy mają zniknąć

W ubiegłym roku Wrocław prowadził stanowczą walkę przeciwko kopciuchom. Objawiło się to wieloma skutecznymi akcjami takimi jak zapłacenie mieszkańcom 30 mln złotych, aby wydali je na wymianę pieców. Efektem tego wsparcia była likwidacja ok. 3 tysięcy tzw. kopciuchów. Tak właśnie wyglądał wdrożony rok temu program KAWKA plus.

Wszystko zaczęło się od akcji „Zmień Piec”, która wystartowała w 2019 roku. Wydano na nią aż 330 mln złotych, ale efekty były tego warte. Bardzo duża liczba pieców zniknęła z wyposażenia wrocławskich domów i tym samym przestały one zagrażać środowisku i nam samych.

Akcja przynosi tak dobre owoce, że warto ją kontynuować. Dlatego w tym roku miasto również będzie podejmować wysiłki mające na celu zachęcić mieszkańców z dotychczasowego sposobu ogrzewania swoich gospodarstw domowych.

Czytaj także: 43-letni pedofil skazany za wykorzystywanie własnej córki

Czego się nie robi dla ochrony środowiska

Radykalne zwalczanie kopciuchów to bardzo ważna aktywność z perspektywy ochrony środowiska. Zużywają one surowce szkodliwe dla natury oraz dla ludzi. W końcu spaliny unoszą się w powietrzu, którym oddychamy. Stosując te archaiczne metody ogrzewania, sami sobie psujemy warunki do życia.