Wielokilometrowe utrudnienia na Autostradzie Obwodowej Wrocławia po wypadku

W piątkowe popołudnie, 7 czerwca, doszło do zdarzenia drogowego na Autostradzie Obwodowej Wrocławia (AOW). W wyniku zdarzenia, które miało miejsce między węzłami Wrocław Stadion a Wrocław Północ, kierujący samochodem osobowym zderzył się z barierkami energochłonnymi. Dwie osoby odniosły obrażenia i zostały przewiezione do szpitala – informuje służba policji. Służby ratunkowe działały na miejscu, przez co prawy pas ruchu w kierunku Warszawy był czasowo niedostępny.

Z powodu wypadku na AOW, tworzą się znaczne korki. Kierujący muszą poruszać się lewym i środkowym pasem, gdyż prawy jest zablokowany. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać około 2 godziny.

Starszy aspirant Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przekazuje dodatkowe informacje na temat wypadku. Jak mówi, kierujący mazdą jechał w kierunku Warszawy, uderzył w barierkę, po czym odbił się od niej i przemieścił kilkadziesiąt metrów dalej. W zdarzeniu nie brały udziału inne pojazdy.

Freus dodaje, że tożsamość kierowcy nadal jest nieznana, podobnie jak jego stan trzeźwości w momencie wypadku. Zarówno on, jak i pasażer – obaj nieprzytomni – zostali przewiezieni do szpitala. Ruch na autostradzie odbywa się tylko lewym pasem, co powoduje wydłużanie się korka. O godz. 14:00 utrudnienia rozciągały się na ponad 12 km.