9 czerwca odbędzie się Wrocławskie Święto Rowerzysty – przewidywane utrudnienia w ruchu

Wrocławskie Święto Rowerzysty, które jest jednym z najważniejszych wydarzeń rowerowych na Dolnym Śląsku niezwiązanych ze sportem, planowane jest na niedzielę 9 czerwca. Aby uczcić ten dzień, wystarczy wskoczyć na rower i dołączyć do rosnącej grupy innych entuzjastów rowerowych. Pamiętaj jednak, że jeśli nie zdecydujesz się na udział i pozostaniesz za kierownicą samochodu, możesz napotkać na pewne trudności podczas przejazdu przez śródmieście Wrocławia. Poniżej przytaczamy szczegółowy opis trasy.

Organizatorzy imprezy, Wrocławskiego Święta Rowerzysty, przewidują, że w grupie rowerzystów znajdzie się około 5 tysięcy uczestników.

Rowerzyści spotkają się na Placu Wolności o godzinie 12:15 w niedzielę 9 czerwca. Stamtąd przejadą następującymi ulicami: Zamkową, Heleny Modrzejewskiej, Świdnicką, Podwale, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Białoskórniczą, św. Mikołaja, pl. Jana Pawła II, Legnicką, ponownie pl. Jana Pawła II, Ruską, znowu Kazimierza Wielkiego, Oławską, gen. Romualda Traugutta, Społeczny, Grunwaldzki, rondo Ronalda Reagana, z powrotem Grunwaldzki, Powstańców Warszawy, ponownie Społeczny, przez most Pokoju do ulic Wyszyńskiego i Bolesława Prusa.

Jazda zakończy się w parku Tołpy około godziny 13:15.

Wszystkim użytkownikom drogi przypominamy, że na trasie przejazdu mogą wystąpić pewne utrudnienia w ruchu.