Koniec poszukiwań nowych nabywców dla Śląska Wrocław – ekspertom brak nadziei na dalsze negocjacje

Specjaliści z branży stwierdzili, że nie należy spodziewać się dalszych prób zakupu wrocławskiego klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław. Klub ten przeszedł niedawno proces ponownej wyceny, który wynikał z jego osiągnięć na polu sportowym, takich jak zdobycie tytułu wicemistrza. Obecnie szacunkowa wartość klubu wynosi 53 mln złotych. Negocjacje dotyczące ewentualnego przejęcia przez niemiecką firmę Westminster zostały przerwane, gdyż ta nie złożyła formalnej oferty zakupu.

Po triumfalnym zdobyciu drugiego miejsca w lidze Ekstraklasy, lokalne władze postanowiły poddać klub Śląsk Wrocław nowemu procesowi wyceny. Do przeprowadzenia tej operacji zlecono usługi niezależnej kancelarii podatkowej specjalizującej się w ocenie wartości klubów sportowych. Nowa cena klubu, ustalona na poziomie 53 mln złotych, stanowi znaczący wzrost w porównaniu do poprzedniej wyceny, która wynosiła 8 mln złotych. Poprzedni potencjalny inwestor wycofał się z negocjacji, a miasto udzieliło wyjaśnienia dotyczącego przyczyn tak dużego wzrostu wartości klubu.

Wrocławskie władze wyjaśniają, że Śląsk Wrocław nie musiał walczyć o utrzymanie w lidze, ale zdołał zdobyć tytuł wicemistrza. Przyciągnęło to większą liczbę kibiców na stadion, co z kolei przekłada się na poprawę zarówno reklamowej, jak i medialnej wartości klubu – mówi Wojciech Koerber z Urzędu Miejskiego Wrocławia.