Niezapowiedziana burza powoduje problemy w komunikacji miejskiej we Wrocławiu

W piątkowe popołudnie, 9 czerwca, około godziny 13:00, Wrocław został dotknięty przez gwałtowną burzę, która przyniosła ze sobą silne opady deszczu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu informuje o negatywnym wpływie zjawiska na funkcjonowanie miejskich środków transportu, zwłaszcza tramwajów, w wyniku zalania torowisk.

Ulica Nowowiejska stała się nieprzejezdna z powodu podtopienia torów. W wyniku tego, tramwaje linii numer 1 oraz 70 zostały przekierowane przez plac Bema i ulicę Sienkiewicza aż do ulicy Piastowskiej, co dotyczy obu kierunków jazdy.

Na ulicy Trzebnickiej, w rejonie wiaduktu, sytuacja wygląda podobnie – również tam tory są zalane. W związku z tym, tramwaje linii numer 1, 7, 8, 15, 70 i 74 kursują do Dworca Nadodrze, gdzie zawracają.

Problem z zalaniem torów występuje także na moście Warszawskim w kierunku pętli Kromera. Tramwaje linii numer 6, 11 i 23 zostały przekierowane od ulicy Jedności Narodowej przez ulicę Słowiańską do Dworca Nadodrze, gdzie również zawracają.

Wreszcie, przejazd tramwajów przez pętlę Park Południowy nie jest możliwy z powodu drzewa, które przewróciło się na sieć trakcyjną. Nie ma obecnie możliwości korzystania z tego odcinka miejskiej komunikacji.