Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 35. Jedna osoba nie żyje, sześć jest rannych

W poniedziałkowe poranne godziny na drodze krajowej nr 35 w miejscowości Mokrzeszów doszło do tragicznego wypadku. Incydent ten pociągnął za sobą smutne skutki – jedno zgon i sześć osób z obrażeniami. W kolizji uczestniczył bus przewożący osoby o ograniczonej sprawności fizycznej.

Czas zdarzenia to około godzina 7 rano. Doszło do niego na trasie nr 35 w Mokrzeszowie, położonym między Wałbrzychem a Świdnicą. W wyniku zderzenia samochodu osobowego, busa przewożącego osoby niepełnosprawne oraz ciężarówki, jeden człowiek stracił życie, a kolejne sześć odniosło obrażenia.

Informacje te zostały potwierdzone przez dyżurnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) we Wrocławiu. Początkowe doniesienia mówiły o jednej rannej osobie, jednak późniejsze aktualizacje wykazały, że jedna osoba zginęła, a dwie doznały obrażeń.

Po wypadku droga w miejscu zdarzenia jest nieprzejezdna. Według GDDKiA, trudności w ruchu drogowym mogą utrzymywać się do pięciu godzin. Zostały wyznaczone objazdy przez pobliską miejscowość Ciernie.