Utrudnienia na drodze: Strażacy usuwają sople lodu z kamienicy na ulicy Piastowskiej we Wrocławiu

Na ulicy Piastowskiej we Wrocławiu doszło do poważnego utrudnienia, które wpływa zarówno na ruch drogowy, jak i komunikację miejską. Powodem są sople lodu zwisające z jednej z lokalnych kamienic, które stanowią potencjalne zagrożenie. Działania straży pożarnej, polegające na usunięciu sopli, spowodowały konieczność zamknięcia tej części drogi.

Kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniem w przemieszczaniu się tą trasą, gdyż jeden pas ruchu jest zablokowany przez pojazd strażacki wyposażony w podnośnik. To jednak nie jedyny problem wynikający z sytuacji na ulicy Piastowskiej – także pasażerowie miejskiego transportu publicznego doświadczają pewnych niedogodności.

Specjalne zmiany w rozkładzie jazdy wprowadzono dla tramwajów linii 1 i 19, które zostały przekierowane przez ulice: Jedności Narodowej, plac Bema, Sienkiewicza, Wyszyńskiego oraz Szczytnicką. Podobna sytuacja dotyczy linii tramwajowej numer 16, którą skierowano od placu Bema przez ulicę Sienkiewicza, most Pokoju, plac Społeczny i ulicę Pułaskiego. Dodatkowo, pasażerowie mogą skorzystać z alternatywnego środka transportu – autobusów „za tramwaj”, kursujących na trasie Dworzec Nadodrze – rondo Reagana.