Uniwersyteckie Centrum Urologii we Wrocławiu z dumą ogłasza 100 operacji przeprowadzonych za pomocą robota da Vinci

Prof. dr hab. Tomasz Szydełko, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Urologii we Wrocławiu, wyraził swoje zadowolenie i dumę z faktu, że w przeciągu kilku miesięcy udało się przeprowadzić aż 100 operacji z wykorzystaniem zaawansowanej technologii. Stwierdził to w oficjalnym komunikacie, podkreślając dążenie do ciągłego poszerzania zakresu korzyści dla pacjentów.

Od lipca bieżącego roku, we wrocławskim Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, stosowany jest nowoczesny robot da Vinci. Ten innowacyjny sprzęt medyczny był kluczowym narzędziem podczas ponad 100 operacji urologicznych, w tym zabiegów mających na celu zwalczanie raka prostaty.

Profesor Szydełko mówi o robocie da Vinci jako o ekstremalnie precyzyjnym instrumencie, który umożliwia osiągnięcie nie tylko doskonałych wyników onkologicznych u pacjentów cierpiących na raka prostaty, ale także poprawia ich funkcjonowanie. „100 operacji w tak krótkim czasie pokazuje, jak intensywnie pracujemy, ale nie zamierzamy na tym poprzestać. Chcemy dalej służyć naszym pacjentom”, dodał dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Urologii we Wrocławiu.