Usługi hydraulika jesienią i zimą

Usługi hydrauliczne DM KANWOD Dawid Małek – kompleksowa pomoc jesienią i zimą

Usługi hydrauliczne DM KANWOD Dawid Małek realizowane są na najwyższym poziomie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jesienią i zimą instalacje domowe i wodno – kanalizacyjne ulegają największym awarią. Dlatego przede wszystkim staramy się zwrócić uwagę na działanie profilaktyczne, które można podjąć, aby uchronić się przed problemami.

Chcąc we właściwy sposób przygotować swój dom na okres jesienny i zimowy, należy w pierwszej kolejności przygotować plan zawierający wszelkie elementy, które trzeba mieć na uwadze, gdy temperatura znacznie spada. Warto wyróżnić między innymi:

  1. rury – zarówno te znajdujące się na zewnątrz budynku jak i wewnątrz,
  2. system kominowy i wentylacyjny,
  3. skrzynki gazowe oraz skrzynki elektryczne,
  4. zbiornik na olej opałowy.

Warto dbać o swoją instalację przed nadejściem zimy

Zabezpieczenie rur

Właściwe zabezpieczenie rur to priorytet. Niskie temperatury mogą być dla nich bardzo szkodliwe, co naturalnie przekłada się na działanie całej instalacji. Działania zabezpieczające warto rozpocząć od instalacji zewnętrznej. Jeżeli w gospodarstwie domowym znajduje się osobna instalacja, której nie używa się w trakcie zimy (np. jest odpowiedzialna za doprowadzanie wody do oczka wodnego, czy do ogrodu) należy ją dokładnie opróżnić i zamknąć dopływ wody.

Z kolei wszelkie inne rurociągi, powinny zostać odpowiednio ocieplone przy użyciu specjalnej, grubej folii izolacyjnej. Aby uzyskać maksymalną ochronę, można też wykorzystać specjalną podsypkę, w której jest zawarta spora ilość keramzytu.

Kolejnym krokiem jest zaopatrzenie instalacji, która przechodzi przez garaż. Jest to szczególnie ważne, kiedy przez obiekt przechodzi rura wodociągowa. Należy ją we właściwy sposób zabezpieczyć i zaizolować, ponieważ w przypadku zamarznięcia dom zostanie pozbawiony wody. W tym celu warto wykorzystać specjalną folię izolacyjną lub papę. Dobrym rozwiązaniem są także kable grzewcze.

Aby dobrze przygotować dom do jesieni i ziemi, należy także zadbać o izolację wewnętrzną. Wszystkie rury będą wymagały izolacji. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie folii termicznej o właściwej grubości. Jeśli chodzi o instalację kanalizacyjną, to ryzyko zamarznięcia jest stosunkowo małe, ponieważ rury mają stosunkowo duża średnicę. Warto pamiętać, że im rura jest węższa tym rzadziej zamarza.

Bardzo ważną kwestią jest także dokładne wyczyszczenie rury, które jest wyprowadzona z szamba. Warto ją udrażniać po obfitym opadzie śniegu.

Ogrzewanie

Bardzo ważną kwestią jest także zadbanie o ogrzewanie. Największym zagrożeniem dla tych instalacji jest pozostawienie ich nie włączonych przez kilka dni. W przypadku jakiegoś wyjazdu, dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie ich na przynajmniej 10 st. C.

Do zabezpieczenia instalacji kanalizacyjnej, można użyć izolacji podobnych do tych, które są wykorzystywane przy instalacjach wodnych.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Oprócz instalacji wodnych i kanalizacyjnych znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz budynku, należy także przez jesienią i zimą zadbać o stan instalacji wentylacyjnej, zbiorników na opał, komina itd. Wszelkie zadziania profilaktyczne będą miały bardzo duże znaczenie.

Usługi hydrauliczne jesienią i zimą – najczęstsze awarie

Jesienią i zimą hydraulik ma najwięcej na głowie. Do najczęstszych awarii, do których jest on wzywany, należy m.in. zapowietrzenie grzejnika. Jest to problem typowy dla starych typów kaloryferów, które nie posiadają specjalnych systemów odpowietrzania. Problem może być trudny do samodzielnego usunięcia, dlatego warto wezwać pomocą. Kolejną kwestią, przy której przydać się może hydraulik, jest wymiana grzejników. Bardzo często, gdy temperatury spadają i zaczyna się ich używać, pojawiają się mniej lub bardziej poważne usterki.

Jesienią i zimą hydraulik jest także często wzywany do naprawy różnych awarii centralnego ogrzewania. Niekiedy pękają rury lub ulegają zamarznięciu. Często konieczna jest wymiana części instalacji.

Kompleksowe usługi hydrauliczne

Warto skorzystać z usług hydraulicznych, aby skutecznie rozprawić się z wszelkimi problemami. Oferujemy profesjonalne i kompleksowe podejście do wszelkich usług. Dzięki doświadczeniu jesteśmy w stanie szybko rozprawić się z każdym problemem.

Artykuł powstał we współpracy z:

DM KANWOD Dawid Małek
ul. Bolesława Chrobrego 35
50-254 Wrocław

Telefon: 600-45-49-49