Triumf wrocławskich studentów w konkursie na osiedle przyszłości

Studentki i student z Politechniki Wrocławskiej, specjalizujący się w architekturze, zdobyli pierwszą nagrodę w prestiżowym międzynarodowym konkursie Intuiture2075. Konkurs ten stawiał przed uczestnikami wyzwanie stworzenia projektu samowystarczalnego osiedla, które mogłoby funkcjonować w roku 2075.

Wszechstronny konkurs gromadził reprezentantów z ponad 30 uniwersytetów z jedenastu różnych krajów. Cel konkursu przedstawiony przez Michała Ciepielskiego z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, polegał na zaprojektowaniu samodzielnej społeczności mieszkalnej, składającej się z 150 jednostek mieszkalnych, które mogłyby istnieć i rozwijać się w roku 2075. Projektanci mieli również za zadanie przewidzieć ewolucję tego osiedla, dostosowując je do ciągle zmieniających się potrzeb mieszkańców oraz promowanie integracji społecznej i rozwoju technologicznego.

Grupa studentów z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, składającej się z Mai Stankowskiej, Klaudii Rysi i Mateusza Baranowskiego pod opieką dr inż. arch. Anny Miśniakiewicz, okazała się najlepsza w realizacji tego zadania. Ich innowacyjna koncepcja została opracowana w ramach kursu „Architecture Design – Environmentally Friendly Dwelling Architecture”, który odbywał się na studiach magisterskich.