Tragiczny wypadek na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia: Policja zidentyfikowała kierowcę, który uciekł po potrąceniu dwóch rowerzystów

Niedzielny wieczór, 19 maja, przyniósł tragiczne wydarzenia na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformowali, że zdołali ustalić tożsamość osoby kierującej samochodem osobowym, który potrącił dwie osoby poruszające się na rowerach. Jak podał młodszy aspirant Rafał Jarząb z biura prasowego tej jednostki, jeden z potrąconych rowerzystów – 27-letni mężczyzna – stracił życie w wyniku odniesionych obrażeń.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło na odcinku drogi między Siechnicami a Zacharzycami. Samochód osobowy najechał na dwóch cyklistów w pobliżu skrzyżowania umożliwiającego zjazd do miejscowości Zacharzyce. Tragicznie wypadło spotkanie jednego z rowerzystów – 27-latka – ze śmiercią w szpitalu, gdzie został przewieziony po wypadku. Drugi poszkodowany otrzymał natomiast potrzebną pomoc na miejscu zdarzenia.

Po zdarzeniu, kierowca pojazdu odpowiedzialny za wypadek opuścił miejsce tragedii. Funkcjonariusze odnaleźli jednak na miejscu tablicę rejestracyjną samochodu, co umożliwiło im identyfikację właściciela pojazdu i śledztwo nadal trwa.