Tragiczne wydarzenia we Wrocławiu: Zaginięcie i śmierć 16-letniego Sebastiana

Po niespełna tygodniu od zgłoszenia zaginięcia 16-letniego Sebastiana, rodzina otrzymała najgorszą z możliwych wiadomości. W czwartek, 7 września, w jednym z mieszkań na terenie osiedla we Wrocławiu, zostało odnalezione jego ciało. W związku z tą sprawą funkcjonariusze policji podjęli decyzję o zatrzymaniu trzech osób w wieku 14, 17 i 26 lat, które niebawem usłyszały zarzuty. Już teraz wiadomo, że dwie z nich są aresztowane na podstawie tymczasowego nakazu.

Zgłoszenie o zaginięciu Sebastiana wpłynęło do służb w poniedziałek poprzedniego tygodnia, dokładnie 4 września. Po niecałych czterech dniach poszukiwań, w czwartkowy poranek 7 września, w jednym z mieszkań na wrocławskim osiedlu znaleziono martwe ciało chłopca.

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Stare Miasto natychmiast rozpoczęła śledztwo w związku ze znalezieniem ciała Sebastiana. Ciało nastolatka zostało przekazane do badań przez sekcję sądowo-lekarską. W przeprowadzonych wstępnych oględzinach, specjaliści wykluczyli bezpośredni udział osób trzecich w tragicznym zdarzeniu.