Szybka turystyczna wycieczka po najciekawszych miastach Dolnego Śląska

Dolny Śląsk to region piękny i niezwykle ciekawy pod względem turystycznym. Są tutaj góry i uzdrowiska, ze stolicą, którą jest Wrocław.

Jednak w województwie dolnośląskim są też inne miasteczka, które zasługują na miano tych najpiękniejszych.

Wrocław – stolica Dolnego Śląska

Wrocław to niezwykle atrakcyjne turystycznie miasto. Zwiedzanie można rozpocząć od Afrykarium, gdzie szczególnie pięknie uwydatnione są wielkie akwaria z egzotycznymi rybami. Jest tam wiele zagrożonych gatunków zwierząt i roślin, które warto zobaczyć.

Niewątpliwie trzeba także zwiedzić Hydropolis, wszak składamy się z 90 procent wody. Ostrów Tumski to najstarsza część miasta, gdzie powinien dotrzeć każdy turysta. Panorama Racławicka to kolejny punkt obowiązkowy i oczywiście rynek, który jest jego wspaniałą atrakcją, z mnóstwem restauracji, gdzie można zjeść pyszne potrawy kuchni lokalnej i nie tylko. Zaś wrocławskie krasnale to niezwykłe urozmaicenie i ciekawostka. Chowają się one w centrum miasta i czekają, aż ktoś je odnajdzie.

Polanica-Zdrój – uzdrowisko dla kuracjuszy

Polanica-Zdrój to uzdrowisko, które przyciąga mnóstwo osób chcących podreperować swoje zdrowie. W miasteczku znajduje się, aż siedem sanatoriów, co stanowi doskonałą bazę dla kuracjuszy. Zwyczajni turyści także mają co robić, ponieważ w Polanicy-Zdroju znajduje się wiele szlaków turystycznych i mnóstwo zabytków m.in. pomniki, skanseny i muzea, a także pijalnia wód. Ta niewielka miejscowość przyciąga swoim spokojem i doskonałym klimatem.

Więcej o tej niesamowitej miejscowości tutaj: https://polanica24.pl/polanica-zdroj-na-mapie-dolnoslaskiego-co-warto-wiedziec/.

Jelenia Góra – piękne szlaki turystyczne

Przybywając do Jeleniej Góry, warto zobaczyć starówkę, XVIII-wieczny ratusz, Fontannę Neptuna, a także skorzystać z wielu atrakcji i rozrywek tego niewielkiego miasteczka. Później można spacerować pięknymi szlakami turystycznymi w Karkonoskim Parku Narodowym. Nieopodal znajduje się szczyt Śnieżki, na który obowiązkowo należy wejść, podziwiając widoki i wspaniałą przyrodę tych cudownych gór.