Starsi ludzie ciągle na celowniku oszustów: 86-letnia kobieta straciła 700 złotych

Oszustwa mające na celu wyłudzenie pieniędzy od osób starszych nadal są na porządku dziennym. Niedawno, 86-letnia kobieta z powiatu jaworskiego padła ofiarą takiego przestępstwa i straciła 700 złotych. Pomimo ciągłych ostrzeżeń i apeli ze strony Policji, wiele osób w podeszłym wieku nadal ulega manipulacjom nieznanych oszustów. W związku z tym, wszystkim seniorom zaleca się obejrzenie filmu „oszustwo na pracownika energetyki” w celu podniesienia swojej świadomości.

Oszuści często wykorzystują łatwowierność i naiwność starszych ludzi w swoim procederze. Właśnie takim przypadkiem było niedawne oszustwo na 86-letniej mieszkance powiatu jaworskiego, która stała się ofiarą metody „na pracownika energetyki”. Wczoraj, mniej więcej o godzinie 12:00, do jej domu zapukał mężczyzna około trzydziestki. Przedstawiając się jako pracownik firmy energetycznej, oszust przekonał osobę starszą, że jest uprawniona do dużej nadpłaty za energię elektryczną. Zasugerował również, że będzie potrzebował pieniędzy, aby móc jej wydać resztę. Niczego nie podejrzewająca kobieta wyniosła swój portfel i pokazała go fałszywemu inkasentowi.

Następnie oszust poprosił kobietę o pokazanie miejsca, w którym znajduje się urządzenie energetyczne. Po wkładaniu śrubokręta do gniazdka, w którym zapaliła się żarówka, mężczyzna opuścił pomieszczenie. Kazał seniorka czekać i obserwować zmianę koloru światła żarówki, podczas gdy on rzekomo miał ustalić wielkość nadpłaty. Wykorzystując ten moment nieuwagi, fałszywy pracownik firmy energetycznej zagarnął 700 złotych z portfela kobiety. Po krótkim czasie wrócił do pokoju, usunął urządzenie z gniazdka i natychmiast opuścił mieszkanie bez słowa. Gdy 86-latka zdała sobie sprawę z utraty pieniędzy, natychmiast zgłosiła to policjantom z Bolkowa.