Spektakl na białym tle: "Królowa Śniegu" Teatru Pantomimy z Wrocławia pod Urzędem Miejskim w Miliczu

Współpraca między wrocławskim Teatrem Pantomimy a Urzędem Miejskim w Miliczu zaowocowała niecodzienną sztuką pt. „Królowa Śniegu”. Aktorzy, wykorzystując do swojej adaptacji naturalne warunki atmosferyczne, czyli intensywne opady śniegu, zapewniły widzom niezapomniane wrażenia. Dzięki takim szczególnym okolicznościom, przedstawienie stało się o wiele bardziej poruszające dla obecnej publiczności.

„Królowa Śniegu”, dzięki pomysłowości i zaangażowaniu artystów z Teatru Pantomimy z Wrocławia, zawitała do Milicza. Przypadek sprawił, że w dniu spektaklu pokrywie śniegowej przybyło, co dało początek spekulacjom o ewentualnym udziale w tym samej Królowej Śniegu. Było to już drugie spotkanie miliczan z Teatrem Pantomimy z Wrocławia, które ponownie zebrało wielu widzów ciekawych teatralnej magii.

Całe przedstawienie miało niepowtarzalny charakter, głównie ze względu na nietypowy wybór miejsca – jako „scenę” wykorzystano bowiem budynek Urzędu Miejskiego. Cała jego fasada, przyległy parking oraz wnętrza – w tym piętro, balkon urzędowy czy sala obrad Rady Miejskiej, umożliwiły stworzenie niebanalnej scenerii dla spektaklu. Aktorzy z ogromnym zaangażowaniem poruszali się między różnymi częściami budynku, przenosząc się m.in. do gabinetu burmistrza Gminy Milicz, co dodatkowo podkreślało autentyczność ich ról.