Kolizja paraliżuje ruch na A4: Droga w stronę Legnicy nie do przebycia

Na autostradzie A4 miało miejsce poważne zdarzenie drogowe, w którym brały udział dwie ciężarówki. W konsekwencji jedno z tych pojazdów zasłoniło jezdnię, co skutkowało tym, że szosa prowadząca do Legnicy jest obecnie zamknięta.

To nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 4 grudnia, dokładnie o 17:00, na 155-tym kilometrze autostrady A4. Doszło tam do kolizji między dwoma ciężarówkami. W wyniku tego incydentu jedna z nich utknęła poprzecznie na jezdni, a jej kierowca został uwięziony we wnętrzu pojazdu. Służby ratownicze są obecnie na miejscu i prowadzą działania.

Na odcinku autostrady A4 pomiędzy Wrocławiem Bielanami a Wrocławiem Wschód nie można obecnie poruszać się, co prowadzi do powstawania dużych korków drogowych. Ciężarówka przewożąca odpady zderzyła się z barierami, stanęła na trasie poprzecznie i zablokowała ruch.

Oficerowie Policji zalecają kierowcom omijanie węzła Wrocław Wschód i skierowanie na objazd, który został zorganizowany poprzez drogę wojewódzką o numerze 395. Zgodnie z informacjami otrzymanymi od Patryka Nowaka, reprezentanta Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, komplikacje na trasie powinny ulec zakończeniu około godziny 20:00.