Podwójnej radości przedszkole przy Hallera 77A otwiera swoje podwoje

Na alei Hallera, pod numerem 77A, powstał nowy budynek przedszkola, który z niecierpliwością wyczekuje pierwszych małych mieszkańców. Wrocław TV przenosi widzów do środka tej nowoczesnej placówki, która jest gotowa na przyjęcie dzieci już od września.

Przedszkole publiczne numer 141 znajduje się na miejscu swojego poprzednika, położonego strategicznie naprzeciwko centrum handlowego Borek i w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej Mielecka. Do przedszkola trafi 200 maluchów, podzielonych na osiem grup. Przygotowujące do codziennych zajęć spotkania adaptacyjne planowane są na sam koniec sierpnia.

Niezwykle nowoczesny i otoczony zielenią dwupoziomowy obiekt dysponuje nie tylko salami lekcyjnymi. W jego wnętrzu zaplanowano również miejsce na salę rekreacyjną oraz pomieszczenie przeznaczone do terapii. Nie zabrakło także kuchni z chłodniami i windy. Cały budynek jest wyposażony w klimatyzację, a także przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na zewnątrz budynku znajduje się plac zabaw oraz tzw. ścieżka sensoryczna. Dach obiektu pokryty jest roślinnością i panelami fotowoltaicznymi. Jedną ze ścian zdobić będą pnącza, a wokół budynku posadzono 14 drzew i 1,5 tysiąca krzewów.

Lidia Tania, pełniąca funkcję zastępcy dyrektora ds. realizacji inwestycji w Zarządzie Inwestycji Miejskich, który nadzorował całą budowę, informuje, że budynek wykorzystuje wiele proekologicznych rozwiązań. Na terenie przedszkola zagospodarowana zostanie woda deszczowa – między innymi poprzez założenie ogrodu deszczowego. Ponadto, budynek posiada energooszczędne oświetlenie oraz system zarządzania oświetleniem oraz odzyskiwania ciepła z wentylacji mechanicznej.