Śledztwo dotyczące inwestycji w Dusznikach-Zdroju nadal trwa

Jest kontynuowana dochodzenie dotyczące podejrzanych inwestycji na obszarze gminy Duszniki-Zdrój. Przypadek ten został oddzielony od sprawy przeciwko byłemu burmistrzowi, który obecnie odpowiada przed sądem za swoje czyny.

W ostatnią środę, agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzali działania procesowe w budynkach Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz w Centralnym Ośrodku Sportu w stolicy Polski. Jak poinformował prokurator Mariusz Pindera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, zadania agentów CBA polegały na żądaniu dostarczenia dokumentów, które wcześniej zostały zdefiniowane przez prokuraturę. Natomiast prokurator nie potwierdził, czy te dokumenty są związane z rozbudową ośrodka narciarskiego i biathlonowego, który od kilku lat był modernizowany i działa na terenie tej gminy.

Były burmistrz Dusznik-Zdroju, Piotr L., został oskarżony w 2023 roku o popełnienie czterech przestępstw polegających na nadużywaniu swoich uprawnień i zaniedbywaniu obowiązków w celu uzyskania finansowych korzyści. Ponadto, został oskarżony o fałszowanie informacji w celu zdobycia finansowych korzyści w dokumentach związanych z realizacją inwestycji.