Bezpośrednie zderzenie dwóch autobusów na Dworcowej – Nikt nie został ranny

Na ulicy Dworcowej doszło do incydentu drogowego, w którym uczestniczyły dwa autobusy. Pojazd należący do firmy Michalczewski, kursujący na linii 145, uderzył w stacjonarny autobus MPK. Zdarzenie miało miejsce, gdy kierowca Michalczewskiego nieumiejętnie wykonał manewr i uderzył tylnej części swojego pojazdu w boczne drzwi autobusu MPK. W wyniku kolizji szyby w drugim autobusie uległy pęknięciu.

Incydent miał miejsce około godziny 10 przy przystanku Dworcowa. Autobus linii 145 firmy Michalczewski niewłaściwie wykonał manewr i zderzył się ze stojącym na przystanku autobusem MPK obsługującym linię 106. Na szczęście, w momencie zdarzenia w autobusie MPK nie było pasażerów – pojazd ten dopiero co przygotowywał się do wyjazdu ze stanowiska.

Pasażerowie byli świadkami tego niecodziennego zdarzenia. Jak relacjonuje jedna z nich, pani Dorota: „Jeden z autobusów jechał z dużą prędkością i zahaczył o stojący pojazd, prowadząc swoim lustrem wzdłuż całego boku autobusu. W wyniku tego manewru, szyby po całej długości pojazdu pękły.” Mimo zaistniałego zdarzenia, na miejsce natychmiast przybył nadzór ruchu i obecnie nie ma żadnych utrudnień w ruchu drogowym.