Raport z sezonu wakacyjnego: Wrocław odwiedzany głównie przez turystów jednodniowych

Ostatniego poniedziałka, w porannych godzinach, liczba osób pragnących zwiedzić Panoramę Racławicką była imponująca. Sandra, pochodząca ze Szczecina, z radością podzieliła się swoim planem zwiedzania miasta: „Zaczynamy od Panoramy. Przybyliśmy tu wczoraj i już udało nam się odwiedzić Starówkę. Miejsce jest naprawdę urocze!” – wyznała z entuzjazmem.

Obecny sezon letni we Wrocławiu charakteryzuje się przede wszystkim dużym zainteresowaniem turystów, którzy przyjeżdżają na jednodniowe lub weekendowe wycieczki. Zgodnie z obserwacjami wrocławskiego magistratu, goście rzadziej decydują się na noclegi w hotelach miasta. Często odwiedzają rodzinę lub znajomych zamieszkujących Wrocław, czy też szukają możliwości noclegu poza granicami miasta.

Według Radosława Michalskiego, zmieniło się podejście turystów do planowania swoich podróży. Obecne czasy oraz inflacja skłoniły ich do dokładnej analizy możliwości budżetowych przed wyjazdem. Patrząc na lipiec we Wrocławiu, Michalski zauważa jeden wyraźny sukces – zoo. Frekwencja w ogrodzie zoologicznym przewyższyła wyniki z ubiegłego roku, choć tylko nieznacznie. Jak informuje Michalski, jest to 101% frekwencji z poprzedniego roku, co oznacza niewielki, ale jednak wzrost.