Wrocław: Zmiana krajobrazu miejskiego dla dobra środowiska

Początkowo, Wrocław stawiał na roślinność umieszczaną w donicach, jednak szybko okazało się, że to rozwiązanie nie sprzyja rozwojowi wysokich drzew i bujnych krzewów. Te bowiem potrzebują więcej przestrzeni, niż mogą im zapewnić donice. Mimo że chcielibyśmy utrzymać ten stan na jak najkrótszy czas, ostatecznie planujemy przenieść je na miejsce, gdzie będą mogły rosnąć i cieszyć oko – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Dzięki wykorzystaniu specjalistycznej technologii możliwe staje się podejmowanie działań sprzyjających poprawie stanu środowiska miejskiego. Jedną z takich innowacyjnych metod jest między innymi tzw. rozszczelnienie chodnika.

Urząd Miejski Wrocławia podkreśla, że działania te są częścią większego planu. Miejski Plan Adaptacji do Zmian Klimatu zakłada bowiem nie tylko walkę z miejskimi wyspami ciepła, ale także wprowadzenie rozwiązań pozwalających na lepsze zarządzanie wodą deszczową. Plan ten przewiduje również szeroko pojęte wprowadzanie zieleni do przestrzeni miejskiej, w tym sadzenie drzew.