Radosne obchody Nocy Świętojańskiej w Palmiarni Wałbrzych

W wieczór pełen równonocnej magii, tuż przed zachwycającą Nocą Kupały, mieszkańcy miasta Wałbrzych i okolicznych regionów zgromadzili się w Palmiarni przy Zamku Książ. Zabawa była intensywna, przepełniona tętniącą energią żywiołów oraz uroczystym pleceniem wianków. Wszystko to, aby witając lato, uczcić letnie przesilenie w otaczającej ich florze. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Noc Świętojańska w Palmiarni Wałbrzych to tradycyjna zabawa skierowana do całych rodzin. 24 czerwca 2023 roku to miejsce ponownie otworzyło swoje drzwi dla mieszkańców regionu, zapraszając zarówno dorosłych jak i dzieci na mityczną przygodę związaną z przesileniem letnim. Wydarzenie odbywało się zarówno wewnątrz palmiarni jak i na jej przepięknych ogródkach.

Podczas Nocy Świętojańskiej goście mieli możliwość zwiedzać wnętrze palmiarni po zmierzchu, co dodało całości niezapomnianego klimatu. Organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji o tematyce związanej z magicznym i tajemniczym charakterem tego wieczoru. Wszystko to nawiązywało do symboliki najkrótszej nocy w roku, która jest pełna nieodkrytych jeszcze sił i mocy.