przymrozki

Czy możemy spodziewać się przymrozków?

Czy czekają nas przymrozki?

Przymrozki o tej porze roku? Wydawałoby się, że zima już się skończyła i mamy piękną wiosnę. Kończy się wszak kwiecień, kwiaty już w większości zakwitły, a dzieci przygotowują się do pierwszej Komunii. A jednak według informacji od Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podczas najbliższej doby temperatura powietrza ma wynieść ok -2 stopnie celsjusza. Przy gruncie ten wynik ma wynieść nawet i 5 stopni na minusie. Jeśli chodzi zaś o sam Wrocław, to w ciągu dnia temperaturę będzie się wahać między 8 a 10 stopniami celsjusza.

Przymrozki w Polsce

Z poniedziałku na wtorek noc będzie prawie bezchmurna, a jak będzie wyglądać temperatura? Ma ona wynieść 5 stopni na minusie. Wtorek już jednak tak bezchmurny i nie będzie i trochę chmur na niebie zobaczymy. Możemy spodziewać się też niewielkich opadów deszczu ale tylko we wschodniej częsci kraju. Mieszkańcu Dolnego Śląska nie muszą się więc obawiać żadnej ulewy. Można zatem spokojnie rozpalić grilla albo wyjść na spacer. Do temperatura ma wynieść aż 13 stopni celsjusza przy osłabieniu prędkości oraz porywistości wiatru.
Opadów deszczu możemy się jednak spodziewać również na zachodzie, tylko w późniejszych dniach. Padać ma w czwartek, ale za to możemy się w tym dniu (i w środę dzień wcześniej) spodziewać trochę więcej słońca. Wiemy też, że wiatr zmieni swój kierunek z północnego na południowy. 

Pogoda w mieście i regionie

Piątek niestety będzie pochmurny i deszczowy w całym kraju. Do tego ma się pojawić ochłodzenie w północnej i centralnej części Polski. Temperatura w tym rejonie prawdopodobnie nie przekroczy 11 stopni celsjusza. Dużo cieplej będzie jednak w województwie dolnośląskim, gdzie możemy się spodziewać temperatur z rzędu 12 do 18 stopni. Tak więc mieszkańcy Wrocławia i innych miast w rejonie mogą spokojnie założyć lekkie ubrania i cieszyć się pogodą. Wrocławianie nie muszą się więc obawiać, że przymrozki pokrzyżują ich plany. A co robić we Wrocławiu w ładną pogodę? Można na przykład udać się do zoo z dziećmi i trochę się zrelaksować. Gdyby nie pandemia COVID-19 polecilibyśmy także udać się do Aquaparku, ale prawdopodobnie będzie to możliwe dopiero za rok.