organizacja ruchu

Organizacja ruchu na Śródmieściu. Mogą być utrudnienia

Organizacja ruchu na Śródmieściu. Kierowcy mogą mieć problem

Organizacja ruchu na Śródmieściu. W nadchodzącym tygodniu możemy spodziewać się, że w organizacji ruchu drogowego nastąpią małe zmiany. Dotyczy to jedynie określonych części miasta, ale jednak warto się zapoznać z tymi informacjami, żeby wiedzieć, czego się spodziewać.

Organizacja ruchu w okolicach śródmieścia zmieni się ze względu na prace porządkowe. Chociażby na ul. Wrońskiego odbędą się porządki związane z miejscami parkingowymi. Do tego przygotujmy się na tymczasowe zamknięcie tunelu przy Galerii Dominikańskiej. Jeśli więc są to nasze codzienne trasy, to chwilowo powinniśmy pomyśleć o alternatywach. Zawsze lepiej przygotować sobie plan zawczasu niż nagle uświadomić sobie, że zostało nam 5 minut do rozpoczęcia pracy, a tu ktoś zablokował nam drogę. Nasz szef może nie być tak tolerancyjny, jak byśmy chcieli, więc lepiej mieć świadomość tego, co czeka nas na drodze.

Organizacja ruchu na ul. Wrońskiego

Jeśli lubimy parkować na ul. Wrońskiego, to mamy problem. Otóż ma tam obowiązywać wkrótce czasowy zakaz postoju, związany z porządkowaniem parkowania. Prace będą miały na celu wyznaczenie miejsc płatnych, stref pieszych, martwych pól a także pojawią się tam stojaki rowerowe. Zanim uda się wszystkie te prace skończyć, kierowców będzie obowiązywał zakaz postoju. Jeśli ktoś złamie ten zakaz, musi liczyć się z tym, że jego pojazd będzie odholowany. Zakaz ten będzie obowiązywał od 29 kwietnia do 4 maja. Postawienie stojaków rowerowych może być wspaniałą wiadomością dla tych, którzy poruszają się rowerami w tamtych okolicach i wiecznie narzekają, że nie ma gdzie bezpiecznie zostawić swojego jednośladu.

Prace na Placu Dominikańskim

Prace te nie ominą Placu Dominikańskiego. Zła wiadomość dla kierowców jest taka, że tunel znajdujący się tuż przy placu będzie wyłączony z ruchu. Od dnia 30 kwietnia nie będzie można się przez niego komunikować, ale nie potrwa to długo. Już 1 maja o godzinie 5 rano z powrotem będzie można przejechać tym tunelem. O co chodzi z wyłączeniem tego tunelu z ruchu? W miejscu tym trzeba będzie przeprowadzić pozimowe przeglądy i ważne prace konserwacyjne. Między innymi konieczna jest naprawa instalacji elektrycznej, odwodnienie i wentylacja a także odmulanie kanałów. Mimo że zawsze jest to utrudnienie dla kierowców, to takie prace są jednak potrzebne, więc przez te kilka dni trzeba zacisnąć zęby i się przemęczyć.

1 komentarz w temacie “Organizacja ruchu na Śródmieściu. Mogą być utrudnienia

Komentowanie wyłączone