Przy moście Sikorskiego odbyła się akcja ratunkowa

W okolicach mostu Sikorskiego, pewien mężczyzna skoczył do wody. Incydent miał miejsce 24 lutego, a służby od razu otrzymały zawiadomienie. Niestety w pierwszej chwili nie udało się go odnaleźć i rozpoczęły się poszukiwania.

Zgłoszenie o mężczyźnie wskakującym do wody wpłynęły około godziny 6.30. Służby dowiedziały się z niego, że do zdarzenie doszło przy moście Sikorskiego we Wrocławiu. Wysłano odpowiednie osoby na miejsce, aby przeprowadziły procedury ratunkowe.

Nad Odrę przybyła Wodna Służba Ratownicza. Ratownikom nie udało się jednak od razu zlokalizować mężczyzny. Posługiwali się jedynie strzępkami informacji, wśród których główną było to, że osoba ta wskoczyła do Odry około godziny 6.30.

Jak zachować się w takiej sytuacji?

Co powinniśmy zrobić, gdy zobaczymy człowieka, który skacze do rzeki? Przede wszystkim musimy zachować zimną krew i pamiętać, żeby zawiadomić służby. Gdy zadzwonimy na numer alarmowy 112, musimy podać najważniejsze szczegóły i poczekać na przyjazd ich przedstawicieli. Nie powinniśmy też próbować wyławiać nikogo na własną rękę, co może się skończyć źle dla obu osób.