Przełożony mecz żużlowy na Stadionie Olimpijskim może utrudnić powrót do domu dla wrocławian

Stadion Olimpijski jest miejscem nadchodzącego meczu żużlowego, który pierwotnie planowany był na niedzielę, ale ostatecznie został przesunięty na środę. Spodziewane jest, że ten wydarzenie przyciągnie tłumy fanów sportu, które będą przyjeżdżać na Wielką Wyspę jednocześnie z wrocławianami wracającymi z pracy.

Mieszkańcy Wrocławia, zwłaszcza ci mieszkający na Wielkiej Wyspie oraz w centralnej i wschodniej części miasta, mogą spodziewać się dzisiaj wydłużonych czasów powrotu z pracy. To wszystko ze względu na niespodziewany termin meczu żużlowego, który miał miejsce w środę 9 sierpnia. Początkowo spotkanie pomiędzy drużynami Betard Sparta Wrocław i Platinum Motor Lublin miało odbyć się poprzednią niedzielę, ale z powodu złej pogody i opadów deszczu zostało przesunięte.

Planowany start meczu to godzina 19:45 na Stadionie Olimpijskim, z bramami otwartymi dla publiczności od godziny 18:30. Znaczny ruch na drogach prowadzących do Wielkiej Wyspy jest przewidywany znacznie wcześniej. Dla kibiców WTS dostępny będzie płatny parking na Polach Marsowych. Jednak wielu z nich prawdopodobnie będzie próbować znaleźć miejsce do zaparkowania swoich samochodów na wąskich ulicach Sępolna i Zalesia.