Pożegnanie sezonu zasadniczego – Sparta kontra Motor

Sparta Wrocław zakończy swoją podróż przez sezon zasadniczy PGE Ekstraligi, mierząc się 9 sierpnia z Motorem Lublin na stadionie Olimpijskim. Dla fanów, pragnących wspierać swoją drużynę na żywo, przygotowano specjalne połączenia tramwajowe T3.

Spotkanie Sparty z Motorem stanowi kulminacyjny punkt zasadniczej części sezonu PGE Ekstraligi. Sytuacja w tabeli jest już jasno określona – Wrocław zajmuje pierwsze miejsce, natomiast Lublin drugie. Pozostałe pozycje to kolejno: Gorzów, Częstochowa, Toruń i Leszno.

Mimo że dzisiejszy (9 sierpnia) pojedynek między Wrocławiem a Lublinem nie wpłynie na obecną klasyfikację, obie ekipy mają okazję pokazać swoją siłę przed najważniejszym etapem sezonu. Istnieje możliwość, że równie dobrze zagrają rezerwowi, by oszczędzić liderów na nadchodzące ćwierćfinały. Obecność na stadionie da również możliwość obserwacji zawodników dalszego planu podczas większej niż zazwyczaj ilości biegów. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 20:00, zaś bramy stadionu otwierają się o godzinie 18:30. Transmisja spotkania będzie dostępna na antenie Canal+ Sport.

Dojazd na mecz umożliwią specjalne kursy tramwajów T3, które będą jeździły na trasie Dworzec Główny – Stadion Olimpijski. Tramwaje ruszają co 10 minut w godzinach od 18:00 do 19:30, natomiast po meczu będą dostępne co 5 minut aż do godziny 22:00.