Prof. Piotr Ponikowski z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zdobywa tytuł najlepszego naukowca 2024 roku w dziedzinie medycyny

Według informacji, które przekazał Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, w 2024 roku prof. Piotr Ponikowski, pełniący rolę rektora tejże uczelni, został uznany za najbardziej czołowego polskiego naukowca specjalizującego się w obszarze medycyny. To prestiżowe wyróżnienie przyznało mu stowarzyszenie Research, platforma zajmująca się tworzeniem zestawień naukowych. Zasługuje na uwagę fakt, że profesor Ponikowski jest nie tylko wybitnym naukowcem, ale również praktykującym kardiologiem.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu z dumą podał do publicznej wiadomości, iż prof. Piotr Ponikowski zdobył pierwsze miejsce w Polsce w dziedzinie medycyny w trzeciej edycji rankingu. Naukowiec ten osiągnął imponujący wynik indeksu D wynoszący 157 punktów. Nie tylko to jednak stanowi powód do radości – profesor awansował na liście o ponad 300 miejsc, zajmując obecnie 607 pozycję na świecie.

Ranking docenił także innego wybitnego naukowca z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Prof. Marek Jutel, specjalizujący się w immunologii, zdobył piątą pozycję w kraju, z wynikiem indeksu D wynoszącym 60 punktów. Na globalnej liście naukowców tej dziedziny zajął 2447 miejsce.