Trzydniowe świętowanie Dnia Dziecka na Dworcu Głównym we Wrocławiu z mnóstwem atrakcji

Na Dworcu Głównym we Wrocławiu świętowanie Dnia Dziecka nie ogranicza się do jednego dnia – trwa aż trzy dni! 1, 2 i 4 czerwca dzieci i młodzież mogą skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wydarzenia planowane na te dni obejmują między innymi zwiedzanie tajemniczych zakamarków dworca w towarzystwie Janka, podziwianie wielkiej makiety kolejowej w Sali Sesyjnej, a także uczestnictwo w grach i zabawach terenowych oraz festynie policyjnym.

Pierwszego dnia czerwca najmłodsi entuzjaści kolei będą mieli okazję oddać się przygodzie zwiedzania miejsc na wrocławskim dworcu, które na co dzień są niedostępne dla ogółu społeczeństwa. W ramach wydarzenia o nazwie „Tajemnice dworca z Jankiem” dzieci odwiedzą nie tylko imponującą Salę Sesyjną, ale także Centrum Obsługi Klienta oraz tak zwane „megafonownię” – specjalny pokój, z którego zapowiadane są pociągi. Towarzysząc Jankowi, młodzi goście będą mogli zajrzeć również do miejsc, które zazwyczaj są dostępne tylko dla personelu dworca. Początek spacerów zaplanowano na godzinę 11 i 15, a miejsce zbiórki to hol pod zegarem na dworcu.

Lista atrakcji nie kończy się jednak na zwiedzaniu. W dniach 1 i 2 czerwca, w godzinach od 10 do 18, w Sali Sesyjnej Dworca Głównego we Wrocławiu będzie można podziwiać imponującą makietę kolejową w skali 1:87. Stworzona przez sekcję modelarską stowarzyszenia makieta składa się z ponad 35 modułów, co odpowiada tej samej liczbie metrów. Jest to znacznie większa ekspozycja niż ta prezentowana przez Klub podczas ostatniej nocy muzeów.