Prace drogowe na autostradzie A4 w okolicach Wrocławia powodują utrudnienia w ruchu

W sobotnie popołudnie 20 stycznia, na wzburzonym rytmie autostrady A4 w pobliżu Wrocławia, drogowcy przystąpili do naprawy barier energochłonnych. Prace prowadzone są na dwóch odcinkach tej arterii komunikacyjnej, co wiąże się z blokadą lewych pasów ruchu. GDDKiA ostrzega kierowców, że mogą wystąpić utrudnienia i zatory na tych fragmentach trasy.

Główny zarząd dróg krajowych i autostrad daje szczegółowe informacje o miejscach, gdzie przeprowadzane są roboty drogowe – odnawianie barier energochłonnych odbywa się w następujących lokalizacjach:

Pierwszy odcinek znajduje się między węzłem Wrocław Południe a Bielany Wrocław. Tutaj prace prowadzone są zarówno w stronę miasta, jak i przeciwnie. Ruch jest możliwy jedynie przez prawy pas, a miejsce dokładnych czynności pokrywa się z kilometrażem 152+800.

Drugi obszar prac to trasa pomiędzy węzłem Brzezimierz a węzłem Brzeg, ale tylko dla pojazdów zmierzających w kierunku Katowic. Również tu ruch odbywa się jedynie prawym pasem, a miejsce zaangażowania pracowników drogowych to kilometr 180+800.

Przewidywany czas zakończenia prac na obu odcinkach to godziny 15:00 i 16:00. Należy zwrócić uwagę na ewentualne zmiany harmonogramu wynikające z niespodziewanych okoliczności.