Zimowe szaleństwo na stokach Machnic, urokliwej miejscowości oddalonej o 15 km od Wrocławia

Jeśli jesteś miłośnikiem sportów zimowych, nie musisz planować długiej podróży w góry. Tylko 15 kilometrów dzieli Wrocław od Machnic, gdzie znajduje się atrakcyjny stok narciarski. To idealne miejsce do szusowania na nartach lub jazdy na snowboardzie.

Ośrodek narciarski Snow and Ski Machnice usytuowany jest przy drodze krajowej nr 5, prowadzącej z Wrocławia do Poznania. Jest to najbliższe centrum narciarskie dla mieszkańców Wrocławia. Ośrodek oferuje dwie kilkusetmetrowe trasy, które ciągną się wzdłuż południowego stoku wzgórza w paśmie wzgórz trzebnickich. Od piątku do niedzieli (19-21 stycznia), stok jest otwarty dla narciarzy i snowboardzistów od godziny 10 do 20. W inne dni godziny funkcjonowania mogą ulec zmianie, a aktualne informacje na ten temat publikowane są na stronie ośrodka na Facebooku.

Machnice to nie tylko wspaniałe warunki do jazdy na nartach czy snowboardzie. Na terenie ośrodka działa również szkółka narciarska, a także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Organizatorzy ośrodka nie zapominają również o dodatkowych atrakcjach. Dzisiaj, 20 stycznia, między godziną 20 a 23, odbędzie się jazda nocna. Przygotowano wiele atrakcji, a jedną z nich jest przytulne palenisko, przy którym uczestnicy będą mogli upiec kiełbaski i cieszyć się niezwykłą atmosferą.