Policjanci z Wrocławia pomagają innym: od odzieży dla bezdomnych po zabawki dla chorych dzieci

Wrocławska policja nieprzerwanie inicjuje kolejne akcje pomocy społecznej. Najpierw na Śródmieściu zebrano ponad 170 kilogramów ubrań dla osób bezdomnych. Teraz, na dzielnicy Krzyki, rozpoczęto zbiórkę zabawek pod hasłem „Podaruj uśmiech”. To właśnie dzielnicowy z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki wpadł na ten altruistyczny pomysł. Zabawki, które zostaną zgromadzone w ramach tej inicjatywy, trafią do małych pacjentów z Przylądka Nadziei – wrocławskiego ośrodka onkologicznego, gdzie codziennie są leczone dzieci cierpiące na ciężkie choroby.

Sierżant Mateusz Ziętek, inicjator akcji, przemówił do policjantów i nie tylko, zachęcając wszystkich do udziału w kampanii. „Wszyscy rozumiemy jak cenne jest zdrowie, zwłaszcza u dzieci. Dla tych małych wojowników, którzy każdego dnia walczą z chorobą, uśmiech to bezcenna nagroda. Dlatego zapraszamy wszystkich do włączenia się do naszej akcji charytatywnej, w której zbieramy zabawki dla dzieci z ośrodka onkologicznego Przylądek Nadziei”, powiedział sierżant Ziętek.

Zbiórka potrwa do końca listopada, a 6 grudnia wszystkie zebrane zabawki zostaną dostarczone na oddziały szpitalne Przylądka Nadziei. Zabawki te z pewnością wywołają uśmiech na twarzach małych pacjentów, szczególnie w tym szczególnym okresie, który jest tak ważny dla każdego dziecka.